Bubeníci YAMATO

Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za „kolébku japonské kultury“. V současné době soubor sídlí ve vesnici Asuka a s tradičními japonskými bubny „Wadaiko“ cestují již více než 10 let po celém světě. Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1.000 představení v Asii, Evropě a Americe, které shlédlo více než milion lidí. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy – SHOW v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu „Odaiko“ vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu). Jejich světové turné začalo v srpnu 1998 na Fringe Festivalu v Edinburku, kde za své vystoupení dostali cenu „Spirit of Fringe“. Po tomto úspěchu dostal soubor mnoho nabídek k vystupování a od května 1999 navštívil Velkou Británii, Holandsko, Belgii, Německo a Rakousko. Byli pozváni také na Izraelský Festival, kde v Jeruzalému předvedli hned 5 vystoupení za sebou.

 

 

AMATO – The Drummers Of Japan
Strhující show japonských bubeníků se vrací do ČR!


V únoru loňského roku přivezla agentura Pragokoncert do ČR, do Prahy a Brna, proslulý japonský bubenický soubor YAMATO. Japonští bubeníci si naše publikum doslova a do písmene získali a svým energickým, fascinujícím vystoupením zcela nadchly dvakrát po sobě vyprodaný velký sál pražského kongresového centra a dokonce třikrát vyprodali sál Janáčkova divadla v Brně. Je zřejmé, že češi dokáží velmi sugestivně přijmout cizí, vzdálené kultury a jejich dějiny. Strhující show Heartbeat „Shin-on“ (v překladu „Tlukot srdce“) byla pro Pražany a Brňáky
naprosto jedinečným zážitkem a soubor sklidil ohromné ovace. Pět vyprodaných sálů v Praze a Brně bylo impulsem k rozšíření veleúspěšného megashow v rámci nového evropského turné i do dalších měst. Yamato se tak vbřeznu letošního roku kromě Prahy Brna představí nově i fanouškům v Plzni, Ostravě a Zlíně!