Kašel, rýma, nachlazení

Zbavte se problémů přírodní cestou. Už Vás kašel trápit nebude! 

Thymus vulgaris = Tymián obecný

  

 

Ve Francii tymiánu obecnému říkají penicilin chudých. Je to opravdu zázrak !!!  Zabírá již za dva dny !

Je jednou z nejsilněji antibioticky působících bylin. Tymián je jedno z nejsilnějších rostlinných antibiotik a má antiseptické a desinfekční účinky. V lidovém léčitelství patří tymián mezi nejspolehlivější prostředky při chorobách horních cest dýchacích, kašli a bronchitidě.

Léčivé a dezinfekční účinky tymiánu jsou známy už tisíce let. Nařezanou nať užívali už Egypťané při balzamování, Řekové do koupelí a Římané jako deodorant a dezinfekci.

 

Popis a výskyt:

Tymián je malý polokeřík dosahující výšky 30-40 cm. Čtyřhranné lodyhy jsou porostlé vstřícnými úzkými drobnými listy. Starší lodyhy dřevnatí. Na koncích lodyh vyrůstají v úžlabích listů světle nachové květy, které vykvétají v květnu a červnu. Celá rostlina má kořenitou vůni a příjemnou aromatickou chuť.

Tymián je původem ze Středozemí. Dnes je v různých zemích pěstován. Daří se mu na sušších slunných stanovištích.

Užívaná část: nať, kvetoucí nať

Olistěnou nať sklízíme krátce před květem od května do června. Seřezáváme-li bylinu pravidelně, můžeme ji sklízet i několikrát. Sbírat můžeme i nať kvetoucí, kterou stříháme na počátku kvetení za slunných dní. Největší obsah vonných látek má bylina v poledne za suchého počasí. Nať rychle uschne rozložená ve vzdušné sušárně, i ve vyšší vrstvě; v sušičce ji sušíme při teplotě do 40 °C.

Léčivé účinky:

Tymián je jedno z nejsilnějších rostlinných antibiotik a má antiseptické a desinfekční účinky. Je výborným desinfekčním prostředkem při nemocech z nachlazení, při zánětech dýchacích cest a pro trávicí ústrojí. Působí léčivě při astmatu, bronchitidě, suchém, dráždivém, záchvatovitém či černém kašli a usnadňuje vykašlávání hlenů. Při angíně a průduškovém astmatu můžeme tymián žvýkat i v syrovém stavu. Tato bylina působí proti křečím, střevním parazitům i plísním a při zánětech zažívacího traktu. Má také schopnost mírnit zažívací obtíže, jako jsou nechutenství, bolesti břicha, pocit špatného trávení, nadýmání a průjem. Celkově povzbuzuje organismus fyzicky i psychicky, ovlivňuje krevní oběh ve vlásečnicích a posiluje nervový systém. Také představuje důležitého dodavatele železa, které podporuje tvorbu červených krvinek.

Je výborný k odhlenění, namísto mukosolvanů atd.

Už ve starověkém Římě dobře věděli o posilujícím účinku tymiánu na organismus, když jej podávali zápasícím gladiátorům. V Maghrebu dodnes připravují odvar z tymiánu smíchaný s olivovým olejem na čištění ran. Tradičně se ho užívá k léčení kašle, trávicích potíží a bolestí v krku. Jeho protibakteriální a protiplísňové účinky využívají také mnozí výrobci ústních vod, pomáhá při parandentóze. Nálev z tymiánu vám uleví při menstruačních potížích, bolestech hlavy, křečích žaludku a je skvělým doplňkem při léčbě kandidózy. 

Pošleme Vám čerstvý sirup - email:  top-bylinky@email.cz    

Pokud budete spokojeni, pošlete tuto důležitou informaci svým známým !!!

 


_____________________ 

Reference na webu:

Po měsíci a půl svého kašle,kdy jsem vyzkoušela všechny možné léky jako Bromhexin,Robittussin,Biotussin,homeopatila,cibulový sirup už jsem byla opravdu zoufalá a přemýšlela jsem, že si zajdu k doktorce pro antibiotika,navíc začali kašlat i moje děti,Davídek už také měsíc a Janička před týdnem,vyzkoušela jsem váš zázračný sirup a musím říct,že nám všem opravdu moc pomoh,já už cítila úlevu hned první den v noci,kdy jsem se konečně bez záchvatu kašle pořádně vyspala a dětem to také hned zabralo !!!! S pozdravem Hana

 

Moc Vám děkujeme za opravdu skvělý přírodní recept, opravdu zabírá a pomáhá. Díky Radka

 

Zajímavé fakt to zabralo na kašel do týdne !!!

Nevěřím očím. Vaše věrná :-) Karolína 

 

Dávala jsem sirup dcerce, která měla kašel opravdu silný. Po necelém týdnu, kdy nezabíral, jsem to už chtěla vzdát a pak bylo najednou, ze dne na den, po kašli. Takže za mě opravdu naprostá jednička  A už tím zásobím všechny lidi v okolí, rodinu, příbuzenstvo i známé. Zdravíííí Ivana

 

 _____________________