Jsme v prdeli, Za co, Pane Bože, za co, trestáš tento prostý lid? 

 

Další protestsong: Jsme v prdeli, zpívá Poláková s Kollerem
1. června 2012 
Zpěváků, kteří ve svých písní komentují politické události, se v poslední době vyrojila spousta. Teď přichází herečka a zpěvačka Barbora Poláková s novou skladbou - Jsme v prdeli. Protestsong nazpívala společně s Davidem Kollerem.
"Jsme v prdeli / můžem si za to sami / jsme v prdeli / zvolili jsme je sami / jsme sami / a psi hrají kdo s koho / jsme sami / a frustrace je z toho," zpívá Bára Poláková, která také ztvárnila Kristýnu Kočí v divadelní hře Blonďatá bestie. V černobílém klipu se objevila společně s někdejším frontmanem kapely Lucie Davidem Kollerem.
"Není to agresivní písnička, nechtěla jsem, aby byla útočná, spíše je to takový povzdech. Možná hledání východiska...," vysvětlila v rozhovoru pro magazín Lidových novin Pátek Poláková, která se nově objevila i v pokračování Bestie věnující se kauze Davida Ratha.
"Nejsem politoložka, možná tomu vůbec nerozumím, ale mám pocit, že to, co se tady děje, je jasně přes čáru," dodává herečka. V písni spolu s Kolerem vyjmenovává největší kauzy, které otřásly Českem - Kožený, Mostecká uhelná, plzeňská práva, Opencard, tunel Blanka

 

klip  najdete ZDE 

 

další protestsongy:

 

....
Za co, Pane Bože, za co,trestáš tento prostý lid? 
Za co, Pane Bože, za co,nechals nás se napálit? 
Za co, Pane Bože, za co?Zas čtyry roky v prdeli! 
Za co, Pane Bože, za co?Omluv mě, že jsem tak smělý.

....

tomas klus za co pane boze za co!?    ZDE

 

 

 

 

Pánubohu do oken